Cesty tretej triedy od 1. septembra už nebudú súčasťou siete vymedzených úsekov ciest. Vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR s účinnosťou od tohto termínu ustanovuje nový zoznam vymedzených úsekov diaľnic, ciest prvej a druhej triedy s výberom mýta. Informoval o tom manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej firmy SkyToll Anton Bódis.

Od 1. septembra pribudne šesť nových vymedzených úsekov ciest. „Na diaľnici D4 a rýchlostnej ceste R7 medzi obcami Rovinka a Holice vzniknú štyri vymedzené úseky, jeden nový úsek pribudne na ceste prvej triedy č. 64 na moste Európa ponad rieku Dunaj spájajúcom Komárno a Komárom a jeden úsek pribudne zmenou orientácie vymedzeného úseku cesty prvej triedy č. 20 medzi výjazdom Košice Sever (Budimír) a sídliskom Ťahanovce," priblížil Bódis.

REGIONY: ELEKTRONICKA DIALNICNA ZNAMKA
Neprehliadnite

Mýtnikom bude štát. Aj za cenu, že nový systém nepripraví včas

Od začiatku septembra sa zároveň skončí platnosť 1779 úsekom. Z celkového počtu zrušených úsekov pripadá 1778 na cesty tretej triedy, ktoré prestávajú byť súčasťou siete vymedzených úsekov ciest. Bez zmeny zostane 2357 vymedzených úsekov ciest. Po všetkých úpravách vrátane tých, ktoré nemajú vplyv na výšku úhrady mýta (úseky spoplatnené nulovou sadzbou) sa podľa Bódisa počet vymedzených úsekov ciest zníži o 1773 na 2374. Dĺžka siete vymedzených úsekov sa skráti z 17614,6 kilometra na 8141 kilometrov.