Nemusíme asi pripomínať, že tešiť sa na letnú dovolenku je ako veštenie z krištáľovej gule. Obzvlášť v časoch, kedy sa pravidlá na legislatívnej úrovni menia každým týždňom. Globálnej situácii v oblasti cestovného ruchu sa však dostáva čoraz väčšieho optimizmu.

Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať reálne, akciové trhy veľkých hráčov v sektore cestovného ruchu posilnili. Dôvody môžeme hľadať vo zvýšenom dopyte po cestovaní, ktorý súvisí s vakcináciou. Tá dodáva mieru nádeje, no na predčasnú párty to stále nie je.

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (Sme rodina) prichádza na 66. rokovanie vlády SR v Bratislave 13. januára 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Propagácia Slovenska za 14 miliónov. Slovakia Travel chce prilákať turistov z okolitých krajín

Turisti sa chcú očkovať

Väčšia spotrebiteľská „pohoda“ sa objavila aj na Slovensku. Zažívame boom v oblasti dopytu po dovolenkách v exotike, ale postupne sa otvárajú aj iné destinácie. Dosvedčujú to aj dáta jednej z najväčších online technologických spoločnosti v strednej Európe Kiwi.com.

Z jej zistení vyplýva, že aj napriek pretrvávajúcemu lockdownu záujem o cesty do zahraničia neklesá, naopak, oproti novembru minulého roka vzrástol. Podľa údajov neziskovej organizácie European Travel Commision sa väčšina Európanov (67 percent) cíti dostatočne bezpečne na to, aby si mohla bez problémov užiť dovolenku, a to hlavne vďaka prijatým zdravotným opatreniam.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa