V priebehu soboty sa v Česku koronavírus najnovšie potvrdil u 2 046 pacientov. Počet hospitalizovaných stúpol na 516. S chorobou Covid-19 momentálne bojuje 23 579 pacientov, celkovo sa nakazilo už viac než 48-tisíc ľudí, sumarizovala v nedeľu ráno webová stránka televízie Nova.

Epidémia v Českej republike podľa tohto zdroja v posledných dňoch eskaluje. Od minulého utorka do minulej soboty pribudlo každý deň viac než tisíc nových prípadov - najviac v sobotu, 1 538.

Na snímke český premiér Andrej Babiš počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov krajín V4 v poľskom meste Lublin 11. septembra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Ústredný krízový štáb v Česku obnoví svoju činnosť, hovorí Babiš

Túto stredu po prvý raz denný nárast infikovaných prekonal hranicu 2 000, vo štvrtok prekonal 3 000.

Vysoký počet odhalených nákaz súvisí aj so zvýšeným počtom testov, podotýka TV Nova. Za štvrtok padol absolútny rekord vykonaných testov, laboratóriá ich zvládli viac než 22-tisíc.

V nemocniciach leží 516 ľudí, čo je o 36 viac než v piatok. Z nich je 94 na umelej pľúcnej ventilácii alebo podpore životných funkcií. To je násobne viac než pred mesiacom. Podobný počet vážne chorých pacientov malo Česko naposledy v apríli, všíma si spravodajská stránka tn.nova.cz.