Vedenie firmy už skôr oznámilo, že prvýkrát po ôsmich ziskových rokoch skončil Zetor v roku 2018 v strate 5,76 milióna eur (149 miliónov Kč). Zároveň sa zvýšilo zadlženie firmy. To medziročne vzrástlo o 438 miliónov na vyše 1,5 miliardy českých korún.

Celkové zadlženie spoločnosti, ktoré zverejnil server e15.cz, dosiahlo naposledy vyššie hodnoty v období finančnej krízy. Čiastočným dôvodom je oneskorené uvedenie niektorých modelov na trh v 1. polovici roka, pod ktoré sa podpísalo povinné prispôsobenie niektorých modelov novej európskej smernici, uviedol výkonný riaditeľ firmy Marian Lipovský.

Spoločnosť zaťažil aj pokles trhu s traktormi, čo spôsobilo extrémne sucho. Ako dodal Lipovský, najmä v 2. polroku minulého roka sa výrazne zhoršili podmienky na trhu, a to najmä v dôsledku extrémneho sucha vo veľkej časti Európy, čo zhoršilo ekonomickú situáciu farmárov. To sa výrazne prejavilo na najväčších trhoch firmy v Česku a Poľsku. Prepadli sa o pätinu, čo následne znížilo predaje firmy Zetor.