Český Bohumín na Karvinsku zasiahla dnes podvečer tragédia. Ľudia sa podľa Českej televízie snažili opustiť dom skokom z okien. Podľa doteraz dostupných informácií nie je možné vylúčiť, že oheň niekto založil úmyselne. 

Panelový dom by mal byť vo vlastníctve mesta. „V Bohumíne došlo v popoludňajších hodinách k požiaru na jedenástom poschodí panelového domu. V súvislosti s požiarom došlo k úmrtiu jedenástich osôb. Všetky zložky Integrovaného záchranného systému sú na mieste,“ ozrejmila situáciu hovorkyňa polície Karolína Bělunková. 

Šesť ľudí malo zomrieť priamo pri požiari, päť ľudí zahynulo po páde z okna. Dnešný požiar je v Česku najtragickejší od roku 1990. 

Na mieste zasahuje niekoľko jednotiek hasičov, informoval spravodajský server Novinky.cz. „Pri požiari bytu na 11. podlaží zahynulo šesť osôb, tri deti a traja dospelí. Z bytu, ktorý je nad ním sa pokúšalo zachrániť skokom dolu päť osôb. Všetky utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ povedal denníku Právo šéf moravskosliezskych hasičov Vladimír Vlček.

Hasičov k požiaru v panelovom dome na Nerudovej ulici v Bohumíne privolali pred šiestou hodinou večer. Podľa informácií reportéra denníka Právo panovali v rodine, v ktorej byte začalo horieť, nezhody. Následne údajne niekto z obyvateľov bytu rozlial benzín a zapálil ho. Polícia však tieto tvrdenia odmietla komentovať.

„Prebieha intenzívne vyšetrovanie okolností a príčin tejto tragickej udalosti,“ povedala hovorkyňa polície Karolína Bělunková.