Česká vláda pristúpila v stredu k ďalším opatreniam v boji proti pandémii koronavírusu, informovala spravodajská televízia ČT24. Od štvrtka od 6.00 h bude uzavretý maloobchod. Výnimku majú predajne základného sortimentu. Vláda od štvrtka nariadila aj obmedzenie pohybu a kontaktu s ľuďmi s výnimkou ciest do práce a na nákupy. Pohyb v prírode bude možný do dvoch osôb.

 

„Nárast je dramatický a opatrenia z minulého týždňa, bohužiaľ, nesploštili krivku," uviedol na tlačovej konferencii premiér Andrej Babiš. Ospravedlnil sa za to, že predtým vylúčil možnosť, že by zavádzal takéto prísne opatrenia. Minister zdravotníctva Roman Prymula už v utorok v Poslaneckej snemovni naznačil, že bude potrebné čoskoro prijať ďalšie reštrikcie, pretože aj za súčasných obmedzení je kontaktov medzi ľuďmi stále príliš veľa.

WA 29 Esslingen am Neckar - Žena drží ochranné rúško v ruke v meste Esslingen am Neckar, nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko v utorok 6. októbra 2020. Nemecko za posledných 24 hodín zaznamenalo 2828 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o najvyšší denný prírastok od druhej polovice apríla, informovala v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na nemecký Inštitút Roberta Kocha (RKI). FOTO TASR/AP  

06.10.2020, Baden-Württemberg, Esslingen am Neckar: Eine Frau trägt eine Mund-Nasen-S
Neprehliadnite

V Česku pribudlo rekordných takmer 12-tisíc nových prípadov nákazy

V Českej republike pribudlo za utorok rekordných 11 984 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o dosiaľ najvyšší denný prírastok nakazených od začiatku pandémie. Vyplýva to z údajov zverejnených v stredu nadránom na webe českého ministerstva zdravotníctva. Od začiatku pandémie sa v ČR novým koronavírusom nakazilo 193 946 ľudí, z ktorých 1 619 nákaze podľahlo. Z ochorenia Covid-19 sa tam dosiaľ vyliečilo 79 108 osôb. Momentálne je v Česku nakazených 113 219 ľudí, z toho 4 064 je hospitalizovaných.