V utorok zatiaľ v Česku pribudlo 73 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je o 22 viac než za celý pondelok. Krátko po 17.45 h to uviedol portál Českej televízie (ČT).

Dosiaľ sa v ČR nakazilo celkovo 12 639 ľudí, vyliečených je 7 910 ľudí a obetí na životoch 351. Vyplýva to z informácií českého ministerstva vnútra. Počet nakazených sa teda drží pod stovkou, a to už od nedele. Avšak predtým niekoľko dní zaznamenávali v Česku počty infikovaných nad 100: vo štvrtok ich bolo 132, v utorok 149, v pondelok 202 a predminulú nedeľu dokonca 305.

JB 7 Brasilia - Brazílsky prezident Jair Bolsonaro si napráva ochranné rúško na zabránenie šíreniu nového koronavírusu ako sa rozpráva so svojimi stúpencami pri odchode z oficiálnej rezidencie v Brasilii 21. mája 2020. Brazília za posledných 24 hodín zaznamenala ďalších 1188 úmrtí na chorobu COVID-19 spôsobovanú novým koronavírusom, čím celkový počet obetí epidémie v krajine prekročil hranicu 20.000. S prudko rastúcou krivkou infikovaných a úmrtí sa Brazília so svojimi 210 miliónmi obyvateľov z
Neprehliadnite

Brazilský prezident Bolsonaro je nakazený koronavírusom

Podľa dostupných informácií je najpostihnutejším regiónom okres Karviná v Moravskosliezskom kraji na severovýchode ČR, kde sa nákaza začala šíriť medzi baníkmi v baniach spoločnosti OKD. Starostovia z okresu Karviná pokladajú tamojšiu situáciu týkajúcu sa nákazy za veľmi vážnu. Vinu pripisujú vláde, ministerstvu zdravotníctva aj krajským hygienikom. Epidemiológ Roman Prymula vo vysielaní ČT24 však v utorok povedal, že vďaka trasovaniu, ktoré v regióne prebieha, sa podarilo situáciu zafixovať.

Na nepriaznivú epidemiologickú situáciu v Českej republike predtým zareagovali aj niektoré štáty ako Slovinsko, Lotyšsko a Estónsko a zaradili ju do zoznamu menej bezpečných krajín. Slovinsko nakoniec zmenilo svoje pôvodné rozhodnutie a od utorka 7. júla znova zaraďuje Česko na „zelený zoznam" bezpečných štátov. Na zozname epidemiologicky menej bezpečných oblastí však naďalej zostane Moravskosliezsky kraj. Oznámil to v pondelok na Twitteri český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček s odvolaním sa na slovinského rezortného kolegu Anžeho Logara.