Česká ekonomika sa v 3. kvartáli mierne zotavila z prudkého prepadu v predchádzajúcich troch mesiacoch spôsobeného pandémiou nového koronavírusu. Hrubý domáci produkt (HDP) za tri mesiace od júla do septembra medzikvartálne stúpol o 6,2 percent, uviedol v piatok. Český štatistický úrad (ČSÚ).

WA 4 Praha - Ľudia kráčajú po Karlovom moste v Prahe v nedeľu 11. októbra 2020. Česká republika a susedné Slovensko zaznamenávajú veľký nárast  prípadov ochorenia COVID-19 spôsobovaného novým druhom koronavírusu. V Českej republike bude od stredy pravdepodobne povinné nosiť na verejnosti rúško a je možné, že prvý stupeň základných škôl prejde na režim diaľkovej výučby. Vyplýva to z tlačového brífingu po zasadnutí Rady hospodárskej a sociálnej dohody ČR.Presný zoznam opatrení, ktoré vstúpia do pl
Neprehliadnite

Český parlament schválil predĺženie núdzového stavu do 20. novembra

Medziročný pokles sa v 3. kvartálny zmiernil. HDP sa znížil o 5,8 percenta po páde o 11 percent v 2. kvartáli. Dôvodom zlepšenia bolo oživenie priemyslu, obchodu a dopytu v letných mesiacoch, počas ktorých boli reštrikcie na spomalenie šírenia nového koronavírusu uvoľnené. Analytici počítali s o niečo slabším zotavením. V poslednom štvrťroku sa očakáva výrazný pokles ekonomiky, zrejme opäť až dvojciferný, z dôvodu výrazného zhoršenia epidemiologickej situácie v krajine.