Spoločnosť Tetera a spol. sa stala predbežným správcom konkurznej podstaty spoločnosti Arca Investment Bohemia. Stalo sa tak 2. novembra na pražskom Mestskom súde. Súd vyhovel návrhu spoločnosti Krupa Global Investments, ktorú ovláda zakladateľ Arcy Pavol Krúpa, informoval portál finsider.sk.

Podľa rozhodnutia súdu má Tetera a spol. spísať majetok Arcy a zistiť počet veriteľov i skutočný stav záväzkov. Zároveň má preskúmať prevody majetkov spoločnosti od obdobia 1.apríla 2020. Musí zistiť, či nešlo o účelové prevody, ktorých zámerom mohlo byť umelé zníženie majetku Arcy a tak zaplatiť veriteľom menej peňazí.

RASTISLAV VELIČ
Neprehliadnite

Veritelia Arcy podali spoločnú žalobu za milióny eur. Domáhajú sa svojich vkladov

Ako ďalej píše finsider.sk, súd neschválil požiadavku Krúpovej firmy, kde požadoval, aby správca mohol uskutočňovať opatrenia k zaisteniu majetku českej Arcy. Taktiež požadoval, aby na neho prešli dispozičné práva. „Rozsah predbežného opatrenia, ako je navrhovaný veriteľom, je tak podľa súdu príliš široký a neúmerne obmedzujúci, keď vydávané predbežné opatrenie podľa súdu postačí na overenie rozhodujúcich skutočností pre posúdenie doterajších postupov dlžníkoch,“ uviedol Mestský súd vo svojom rozhodnutí.

Arca
Neprehliadnite

Finančník Krúpa protestuje proti ochrane českej Arcy pred veriteľmi. Bojí sa o svoje pohľadávky

Súd prijal návrh spoločnosti Krupa Global Investments, v ktorom požadovala zrušenie mimoriadnej ochrany pred veriteľmi. O návrhu bude pojednávať 19. novembra. Spoločnosť ďalej v návrhu na zrušenie mimoriadneho insolvenčného moratória uvádza, že ho Arca získala nie čestnou cestou. Na spriaznené osoby mala prevádzať majetok. Cieľom bolo poškodiť ostatných veriteľov, dodáva portál.