Ceny ropy zaznamenali v pondelok ráno rast, keď náladu na trhoch podporili správy z Číny. Peking informoval, že v auguste a septembri plánuje nakúpiť zvýšené množstvo ropy z USA, čo malo na trhy výraznejší vplyv, než pokračujúce obavy z dôsledkov pandémie nového koronavírusu.

Investori okrem toho vyčkávajú na zasadnutie takzvaného Spoločného monitorovacieho výrobu ministrov OPEC. Zasadnutie sa uskutoční v stredu 19. augusta, o deň neskôr, ako bolo pôvodne plánované. Podľa analytikov by sa výbor mal opäť zaoberať plnením dohodnutých ťažobných kvót po tom, ako odporučil zmierniť rozsah redukcie ťažby od augusta z pôvodných 9,7 milióna na 7,7 milióna barelov denne.

WA 22 Karnes - Slnko zapadá nad ťažobným poľom pri texaskom meste Karnes v stredu 8. apríla 2020. Ceny ropy vo štvrtok ráno 9. apríla pokračovali v zotavovaní aj napriek pokračujúcemu slabému dopytu. Očakáva sa totiž, že skupina OPEC+ sa vo štvrtok dohodne na výraznom obmedzení ťažby, aby podporila ceny čierneho zlata, ktoré v marci skolabovali v dôsledku cenovej vojny medzi Saudskou Arábiou a Ruskom a prepadu dopytu spôsobeného pandémiou nového koronavírusu. FOTO TASR/AP


The sun sets behind a
Neprehliadnite

Ceny ropy mierne vzrástli, cena Brentu sa posunula nad 45 dolárov za barel

 

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v októbri dosiahla do 7.35 h SELČ 45,17 dolárov za barel. Oproti uzávierke z konca minulého týždňa to predstavuje rast o 37 centov. Cena americkej ľahkej ropy WTI so septembrovým kontraktom dosiahla 42,43 dolárov za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená rast o 42 centov.