Ceny ropy sa v pondelok zvýšili o viac ako tri percentá. Prispeli k tomu obavy o dodávky potom, čo ruský prezident Vladimir Putin cez víkend vyhlásil, že rozmiestni taktické jadrové zbrane v susednom Bielorusku. To ešte zvýšilo napätie medzi Západom a Moskvou.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v máji sa v pondelok o 18.38 h SELČ predával po 71,27 dolára (66,16 eura). To bolo o 2,46 dolára alebo 3,55 percenta viac ako v predchádzajúci týždeň na konci obchodovania.

Cena májového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent vzrástla o 2,32 dolára alebo 3,09 percenta na 77,31 dolára za barel.

Ďalšie dôležité správy

KK15 Lubmin - Potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori a odovzdávacej stanice plynovodu OPAL v Lubmine na severe Nemecka 30. augusta 2022. V noci na stredu 31. augusta 2022 sa zastavili dodávky cez plynovod Nord Stream 1, ako plánoval ruský koncern Gazprom. Podľa webovej stránky konzorcia Nord Stream AG, ktoré prevádzkuje plynovod, medzi treťou a štvrtou hodinou už cez plynovod neprúdili žiadne významnejšie objemy. Už počas predchádza
Neprehliadnite

Ceny plynu v Európe stúpajú, keďže štrajky vyvolávajú obavy o dodávky