Ceny ropy v pondelok večer vzrástli. Podporila ich nádej na oživenie dopytu po uvoľnení blokád spojených s ochorením covid-19 v Číne a obnovenie cestovania v krajine, ktorá je druhým najväčším spotrebiteľom ropy na svete.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v marci sa v pondelok o 19.06 h SEČ predával po 82,20 dolára (75,61 eura). To bolo o 56 centov alebo 0,69 percenta viac ako v predchádzajúci týždeň na konci obchodovania.

Cena marcového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent sa zvýšila o 96 centov alebo 1,10 percenta na 88,59 dolára za barel.

Ďalšie dôležité správy

KK15 Lubmin - Potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori a odovzdávacej stanice plynovodu OPAL v Lubmine na severe Nemecka 30. augusta 2022. V noci na stredu 31. augusta 2022 sa zastavili dodávky cez plynovod Nord Stream 1, ako plánoval ruský koncern Gazprom. Podľa webovej stránky konzorcia Nord Stream AG, ktoré prevádzkuje plynovod, medzi treťou a štvrtou hodinou už cez plynovod neprúdili žiadne významnejšie objemy. Už počas predchádza
Neprehliadnite

Veľkoobchodné ceny zemného plynu v Európe kolíšu. Mrazivé počasie spôsobilo vyšší dopyt