Ceny ropy pokračovali v utorok v raste, keď trhy podporilo postupné uvoľňovanie karanténnych opatrení vo viacerých veľkých ekonomikách. Cena ropnej zmesi Brent vzrástla nad 28 dolárov a cena americkej WTI prekročila nakrátko 22 dolárov za barel (159 litrov).

Šance na zvýšenie dopytu po rope vzrástli po tom, ako v týchto dňoch viaceré európske krajiny, ale aj niektoré štáty v USA a ázijské krajiny začali so zmierňovaním niektorých obmedzení prijatých na spomalenie šírenia nového koronavírusu.

EBE 298 Frankfurt nad Mohanom - Na snímke lietadlá typu Boeing 747 spoločnosti Lufthansa stoja na letisku v nemeckom Frankfurte nad Mohanom 20. apríla 2020.  Kvôli pandémii nového koronavírusu musela Lufthansa zrušiť 97 percent svojich letov. FOTO TASR/AP
Boeing 747 aircrafts of German Lufthansa are parked at the airport in Frankfurt, Germany, Monday, April 20, 2020. Due to the coronavirus Lufthansa had to cancel 97 percent of its flights. (AP Photo/Michael Probst)
Neprehliadnite

Buffett sa opäť popálil na akciách aeroliniek, skoro všetky so stratou predal

Je možné, že vzhľadom na rozsah deštrukcie dopytu v predchádzajúcom období majú trhy tendenciu relatívne rýchlo prijímať akékoľvek dobré správy, povedal Daniel Hynes, komoditný stratég z Australia and New Zealand Banking Group. Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v júli dosiahla do 7.34 h SELČ 28,25 dolára (25,82 eura) za barel.

Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 1,05 dolára, čo znamená 3,86 percenta. Cena americkej ľahkej ropy WTI s júnovým kontraktom dosiahla 21,62 USD/barel, čo oproti pondelkovej uzávierke (4. 5.) znamená rast o 1,23 dolára (6,03 percenta). V priebehu utorkového obchodovania vyskočila nakrátko na trojtýždňové maximum 22,06 dolára za barel.