Ceny ropy uprostred týždňa padli o viac než 2,5 percenta, keď nasledovali negatívny vývoj na Wall Street. Znížili sa tiež obavy obchodníkov z nedostatku dodávok. Správa amerického ministerstva energetiky ukázala, že rafinérie v USA zvýšili produkciu.

Prišli o svoje ranné zisky

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s júnovým kontraktom sa oslabil o 3,01 USD alebo o 2,69 percenta a o 19.47 h SELČ sa predával po 109,39 USD (103,95 eura). Júlový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent klesol o 3,03 USD alebo 2,71 percenta na 108,90 USD za barel.

Oba referenčné druhy ropy prišli o svoje ranné zisky, keď boli v pluse o 2 až 3 USD na barel. Dôvodom bol pokles rizikového apetítu na trhoch, čo sa prejavilo aj na oslabení akciových trhov, uviedol analytik banky UBS Giovanni Staunovo.

Ďalším faktorom, ktorý mal v stredu negatívny vplyv na ceny čierneho zlata, bolo posilnenie dolára. Na ceny tiež tlačí aj fakt, že Európska únia sa stále nedohodla na embargu na ruskú ropu, keď ho vetuje Maďarsko.

Ďalšie dôležité správy

EBE 8 Brusel - Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán počas mimoriadneho virtuálneho samitu lídrov Severoatlantickej aliancie v sídle NATO v Bruseli v piatok 25. februára 2022. FOTO TASR/AP

Hungarian Prime Minister Viktor Orban, center, attends a NATO leaders virtual summit at NATO headquarters in Brussels, Friday, Feb. 25, 2022. U.S. President Joe Biden and his NATO counterparts will seek Friday to reassure member countries on the alliance's eastern flank that their security is guaranteed as
Neprehliadnite

Európska komisia stále márne presviedča Maďarsko, aby podporilo embargo na ruskú ropu