Priemerná cena benzínu Natural 95 na čerpacích staniciach na Slovensku minulý týždeň klesla k hranici 1,64 eura za liter, dosiahla tak nové minima od prvej polovice marca tohto roka. Motorová nafta už nezdražela.

Benzín je ešte stále drahší ako pred vojnou

Liter spomínaného najžiadanejšieho benzínu na Slovensku v priebehu jedného týždňa zlacnel o dve percentá na priemerných 1,642 eura. Natural 95 na Slovensku takmer nepretržite zlacňuje od prelomu júna a júla, keď jeho cena dosiahla historické maximum 1,946 eura za liter.

Natural 95 na Slovensku je takmer o päť percent drahší ako pred ruskou inváziou na Ukrajinu z konca tohto februára a oproti začiatku tohto roka je jeho cena vyššia o 12 percent.

Nafta zdražela až o 35 percent

Priemerná cena motorovej nafty na Slovensku sa minulý týždeň nezmenila. Zostala na 1,847 eura za liter, čo je najvyššia úroveň od konca júla. Na svojom doterajšom maxime bola rovnako ako Natural 95 na prelome júna a júla, keď dosiahla 1,946 eura. Od začiatku tohto roka nafta v krajine zdražela o 35 percent.

Slovensko na rozdiel od Česka neznížilo spotrebnú daň na pohonné hmoty, ani nezaviedlo cenový strop na palivá ako Maďarsko. V Česku bude znížená sadzba spotrebnej dane platiť pri nafte do konca budúceho roka, pri benzíne sa po skončení prechodného zníženia vráti od októbra na pôvodnú hodnotu. V Česku palivá za posledný týždeň opäť zlacneli, v stredu sa cena nafty dostala pod 44 korún za liter a Natural 95 sa pri čerpacích staniciach predával v priemere za 38,35 Kč.

Ďalšie dôležité správy

Hand,Man,Refill,And,Filling,Oil,Gas,Fuel,At,Station.
Neprehliadnite

Cena benzínu je výrazne nižšia oproti marcu, nafta však znovu zdražela