Vláda dnes mala rokovať o celoplošnom testovaní. Rokovanie sa však neuskutočnilo. Podľa informácií portálu Webnoviny.sk toiž premiér Igor Matovič narazil pri celoplošnom testovaní na nevôľu koaličných partnerov z SaS, Sme rodina a Za ľudí. 

Podľa vicepremiérky a predsedníčky koaličnej strany Za ľudí Veroniky Remišovej má testovanie najväčší zmysel a dosah v najviac postihnutých okresoch. Strana Za ľudí v súčasnej situácii vidí riešenie v zriadení čo najväčšieho počtu odberných miest a pomoci firmám pri vytvorení infraštruktúry na pravidelné testovanie. ,,Testovanie nie je ani všeliek, je to len jeden z nástrojov, ako pandémiu lepšie zvládať. Preto testovanie treba používať čo najefektívnejšie tam, kde má najväčší zmysel a dopad, čiže v najviac postihnutých okresoch," skonštatovala Remišová. Štát by mal firmám podľa strany Za ľudí poskytnúť testy a príspevok na testovanie. Nútiť k testovaniu žiakov základných a stredných škôl je vzhľadom na to, že sú už tri mesiace doma, podľa Remišovej zbytočné, kým nebude jasné, kedy sa môžu vrátiť do školy. 

Na snímke poslanci počas zasadnutia 18. schôdze parlamentu v utorok 8. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Poslanci schválili balík zmien súvisiaci s druhou vlnou pandémie i očkovaním

Strana SaS nesúhlasí s celoplošným testovaním Slovenska v takej forme, ako bolo v novembri minulého roka. Celoplošné testovanie na Slovensku podporí SaS podľa jeho slov napríklad vtedy, ak sa bude organizovať zvýšením kapacít mobilných odberných miest. Sulík vysvetlil, že by mohli byť odmeňované, napríklad by mohli za každý test navyše dostať nejakú sumu. „Teda budú motivovaní robiť viac testov. Možno zriadia viac odberných miest, niektoré možno budú otvorené cez víkend," dodal. Zdôraznil, že pri testovaní budú presadzovať zmysluplný postup. „Takým štýlom, ako to bolo v novembri, to považujem za plytvanie zdrojmi, personálnymi aj finančnými," podotkol s tým, že testovať treba hlavne najviac premorené okresy.

Podľa informácií portálu Webnoviny.sk sa mal premiér Matovič vo štvrtok predpoludním stretnúť so šéfom strany Sme rodina Borisom Kollárom, ktorý mu mal tiež tlmočiť stanovisko, aby sa celoplošné testovanie neuskutočnilo.