„Je čas rozdeliť Kaliningrad tak, aby naši českí bratia mali konečne prístup k moru,“ napísal prednedávnom používateľ sociálnej siete pod pseudonymom „papiež internetu“.

Autor k spomínanému príspevku pripojil aj mapu ruskej exklávy, ktorá je rozdelená na poľskú a českú časť.

Čaputová zváži štátnu návštevu

V nadväznosti na satirický návrh vznikli aj petície na vyhlásenie referenda o pripojení Kaliningradu – po česky Královec – k Česku.

Vtipy vznikli ako reakcia na pseudoreferendá, pomocou ktorých Ruská federácia oznámila anexiu štyroch ukrajinských regiónov.

Na fiktívne referendum o anexii Kaliningradu s humorom reagovala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

„Možno zvážim štátnu návštevu. Alebo aj nie. Gratulujem našim českým priateľom k odhaleniu absurdity ruských fiktívnych referend na Ukrajine,“ uviedla.

Pripravte si BDP a SDP

Na satirický návrh však s nadnesením reagovali aj ostatní politici, či verejné inštitúcie. Napríklad, český europoslanec Tomáš Zdechovský zdieľal fiktívny „plynovod“ Beer Stream II medzi Prahou, Varšavou a Kaliningradom.

V nadväznosti na to, že by mali Česi získať nové more, vznikol účet, ktorý paroduje Námorníctvo Českej republiky.

„Množia sa nám tu dotazy na nábor k námorníctvu. V prípade záujmu sa prosím dostavte na stredisko v Benešově nad Baltem a pripravte si BDP (bronzový diplom za plávanie) a SDP (strieborný diplom za plávanie). Náborový dôstojník striktne vyžaduje oba dokumenty,“ uviedol s humorom novozaložený profil.

Ďalšie dôležité správy

štátny tajomník Ministerstva obrany SR Róbert Ondrejcsák
Neprehliadnite

Ondrejcsák: Ako by vyzeralo, keby sme aplikovali Putinov recept na historické nároky na Rusko?