Predpoveď znela jasne. V priebehu roka 2021 budú ceny leteniek rásť. Tomu by mal predchádzať „veľký výpredaj“, ktorý bude mať jediný cieľ. Prinavrátiť dopyt po lietaní a obnoviť silu cestovného ruchu. Ak sa bude lietať, bude sa dariť aj turizmu.

Po tomto poklese bude podľa mnohých odborníkov nasledovať rast cien v dôsledku hygienických opatrení, ktoré musia letecké spoločnosti prijať. A to stojí peniaze. Aj keď dnes nevieme, ako rýchlo budú ceny leteniek rásť, úroveň z predkrízového obdobia z roka 2019 sa neočakáva.

Lietali sme lacno

Koronakríza spustila nečakaný budíček pre cestovný ruch. Tak by sme mohli opísať slová Tatiany Ondrejkovej, šéfky CK Pelikán, ktorá hovorí, že to, kam cestovný ruch smeroval do vypuknutia krízy, bolo dlhodobo neudržateľné. Ako sama tvrdí, doteraz sme lietali lacno.

Podľa nej sa veľa služieb v cestovnom ruchu predávalo pod ich reálnu hodnotou, čo viedlo ku krachu cestovateľského giganta Thomas Cook, aeroliniek Air Berlin alebo k finančným problémom veľkého množstva ďalších subjektov v sektore. Lacným letenkám však podľa nej neodzvonilo.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa