Nezávislosť na kolesách

Karavan či obytné auto sú pre mnohých ideálne na dovolenkový pobyt na pár dní alebo týždňov. Oba varianty sú však vhodné aj na dlhodobé bývanie, ak má človek dobré zázemie (kemp, stellplatz), prístup k napojeniu na elektrickú energiu, možnosť napustiť a vypustiť vodu a odpadovú kazetu ( alebo nádrž).

„Avšak karavan a obytné auto sa dajú personalizovať a vytvoriť tak úplne nezávislé bývanie napríklad solárnymi panelmi, lítiovou batériou, meničom napätia z 12V na 230V (v karavane je 12V okruh), prípadne prístrojom efoy alebo elektrocentrálou,“ približuje Otto Marčan, vedúci predaja obytných áut a karavanov v spoločnosti Karavan.sk.

Hoci by sa mohlo zdať, že karavan je príliš „odviazaný“ či nezávislý spôsob bývania, moderné karavany a obytné autá pôsobia priam luxusne nielen zvonka, ale aj zvnútra. Zariadenie a nábytok môže byť skutočne vo vysokej kvalite, ktorú ocenia tí najnáročnejší. Navyše, výhodou tohto typu bývania je, že jeho majiteľ sa kedykoľvek dokáže presunúť k moru či do hôr, a tým si okrem domova kupuje i voľnosť.

Karavan nemusí byť určený len na dovolenkový pobyt. Žiť sa v ňom dá i dlhodobo.
Zdroj: Karavan.sk
Karavan nemusí byť určený len na dovolenkový pobyt. Žiť sa v ňom dá i dlhodobo.