Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik odmietol návrh samosudkyne Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Pamely Záleskej na uzavretie dohody o vine a treste. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry tak pristúpil k čítaniu obžaloby a pokračuje sa v hlavnom pojednávaní.

,,Nemám záujem o dohodu o vine a treste," uviedol na úvod hlavného pojednávania Dušan Kováčik. Urobil tak aj bez porady so svojimi troma obhajcami.

Na ŠTS sa v stredu začalo hlavné pojednávanie s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Ten čelí obvineniam z viacerých trestných činov. Pojednávanie je naplánované na viac dní. Počas stredy by mala samosudkyňa ŠTS Záleská vypočuť aj dvoch svedkov, a to člena skupiny takáčovcov Mateja Zemana a podnikateľa Viliama Ružičku, kamaráta Dušana Kováčik.

Na snímke špeciálny prokurátor Dušan Kováčik (vľavo), ktorého zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v Bratislave vo štvrtok 22. októbra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Dušan Kováčik ostáva vo väzbe. Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť ako nedôvodnú

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala bývalého špeciálneho prokurátora koncom októbra minulého roka. Svojej funkcie sa vzdal krátko po obvinení.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v tejto veci podal v apríli tohto roka na súd obžalobu na Dušana Kováčika. Ten čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Zákonná sudkyňa ŠTS Pamela Záleská vytýčila aj termín hlavného pojednávania na 7. až 9. a následne na 13. až 15. júla.