Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v piatok uviedol, že sankcie, ktoré západné štáty uvalili na Rusko, budú mať pre celý Západ apokalyptické dôsledky. Medvedev na svojom účte na Telegrame zverejnil svoju víziu sveta, keď začnú naplno účinkovať protiruské sankcie.

Medvedev, ktorý je jedným z najvernejších spojencov šéfa Kremľa Vladimira Putina, dal svojej vízii názov „Svet po protiruských sankciách (toto ani náhodou nie je predpoveď)“.

Reťazce aj lietadlá

Apokalypsa, ktorá postihne Západ, bude mať podľa Medvedeva desať etáp a začne sa zlyhaním zásobovacích reťazcov a bude pokračovať kolapsom zahraničných aerolínií, ktorých lietadlá sa nesmú pohybovať v ruskom vzdušnom priestore.

Zo vzdušného priestoru sa bývalý ruský prezident vo svojej vízii presúva k energetickej kríze, vyšším cenám, spomaleniu digitálnej ekonomiky a potravinovej kríze, pričom niektorým štátom hrozí podľa neho „hladomor“.

Cválajúca inflácia

„V niektorých krajinách môže nastať finančná a monetárna kríza,“ predpovedá Medvedev. Zmieňuje sa aj o „cválajúcej inflácii a deštrukcii právneho systému na ochranu súkromného vlastníctva“. To všetko podľa neho povedie k regionálnym ozbrojeným konfliktom a zvýšenej aktivite teroristických skupín, ktoré budú profitovať zo skutočnosti, že Západ sa zameriava na Rusko.

Aj nové epidémie

Následne prídu nové epidémie, kolaps medzinárodných inštitúcií a nové medzinárodné aliancie krajín, „založené na pragmatických, a nie ideologických anglosaských kritériách“, myslí si Medvedev. Z toho všetkého vznikne „nová bezpečnostná architektúra“, ktorá bude brať do úvahy „slabosť westernizovanej koncepcie medzinárodných vzťahov“ založených na liberalizme a iných „nezmyselných západných hlúpostiach“.

Vo štvrtok bývalý ruský prezident a premiér pohrozil svetu „totálnou jadrovou vojnou“, ak Západ neprestane „pumpovať zbrane na Ukrajinu“.

Ďalšie dôležité správy

Dmitrij Medvedev veniec kladenie hrob neznámeho vojaka pri Kremli v Moskve
Neprehliadnite

Dmitrij Medvedev obvinil Spojené štáty, že na Ukrajine vedú zástupnú vojnu proti Rusku