Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar a ďalší štyria obvinení z kauzy Očistec zostávajú aj naďalej vo väzbe. Vo štvrtok o tom rozhodol Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Bednáriková. Upozornil na to spravodajský portál TV Joj noviny.sk.

Sudca pre prípravné konanie rozhodoval, či sa bude väzobná vec posudzovať podľa pôvodného znenia Trestného poriadku. „Viem potvrdiť ponechanie obvinených vo väzbe podľa staršieho znenia zákona a tiež, že v rozhodovaní o žiadosti obvineného Róberta Krajmera o prepustenie z väzby súd zamietol jeho žiadosť," spresnila hovorkyňa.

Policajný exprezident Tibor G. zostáva vo väzbe
Neprehliadnite

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar zostáva vo väzbe, na Najvyššom súde neuspel

Sudca mu zároveň nenahradil väzbu písomným sľubom a ani dohľadom probačného a mediačného úradníka. „Rozhodnutie nie je právoplatné, Róbert Krajmer voči nej podal sťažnosť," doplnila Bednáriková.

Tibor Gašpar a ďalší policajní exfunkcionári boli zadržaní v rámci vlaňajšej policajnej akcie Očistec. V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie. Vo väzbe sú preto, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.