Spoločnosť, ktorú v roku 2018 založili Imran Chaudhri a Bethany Bongiorno, už získala dokopy 241 miliónov dolárov, ale zatiaľ nezverejnila na čom pracuje. Jediné, čo uviedla je, že ide o „softvérovú platformu a spotrebiteľské zariadenie vytvorené od základov pre umelú inteligenciu“, uviedla agentúra Reuters.

Video zverejnené spoločnosťou a patentové prihlášky naznačujú, že nositeľné zariadenie bude premietať informácie do reálneho sveta a umožní používateľom manipulovať s týmito informáciami pomocou rúk.

Spoločnosť Humane tiež oznámila, že spolupracuje so spoločnosťou OpenAI s cieľom integrovať jej technológiu do zariadenia Humane. OpenAI je tvorcom produktov umelej inteligencie, ako je ChatGPT, ktorý dokáže vygenerovať text na relatívne dobrej úrovni, alebo aplikácia Dall-E, ktorá s pomocou zadaných inštrukcií tvorí kreatívne obrázky.

Sam Altman, zakladateľ spoločnosti OpenAI a zároveň predchádzajúci investor spoločnosti Humane, sa v stredu zúčastnil na kole financovania. Následne spoločnosť dodala, že sa na kole financovania zúčastnila aj Microsoft Corp, ktorá vybudovala rozsiahlu infraštruktúru cloud computingu špeciálne pre umelú inteligenciu.

Spoločnosť Humane potvrdila, že plánuje spolupracovať s cloudom spoločnosti Microsoft, aby mohla uviesť na trh vlastnú platformu softvérových služieb.

„Naše produkty sú postavené na integrovanej platforme zariadení a cloudu, ktorá nám aj ostatným umožní vytvárať zážitky založené na umelej inteligencii, ktoré sú prirodzené, zábavné a potrebné“, načrtol vo vyhlásení Patrick Gates, ďalší veterán spoločnosti Apple, ktorý je v súčasnosti technologickým riaditeľom spoločnosti Humane.

Spoločnosť Humane tiež povedala, že spolupracuje s kórejským elektronickým velikánom LG Electronics na „potenciálnych projektoch (výskumu a vývoja) pre ďalšiu fázu produktov Humane“.

Naopak s technickým fondom spoločnosti Volvo Car pracuje Humane na „prípadnej budúcej spolupráci, ktorá by bola prvým príkladom uplatnenia ponuky spoločnosti Humane v automobilovom priemysle.“

Ďalšie dôležité správy