Na expolicajta Mariána Kučerku vydali v piatok európsky zatykač. Vyplýva to z informácií zverejnených na stránke Ministerstva vnútra SR. Upozornil na to Denník N.

Prvostupňový súd Mariána Kučerku pôvodne uznal za vinného zo zločinu prijímania úplatku a pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve, uložil mu trest 11 rokov väzenia. Prípad je v súčasnosti na Najvyššom súde SR. Expolicajt sa na zasadnutie opakovane nedostavil. Neúčasť na tohtotýždňovom verejnom zasadnutí zdôvodnil svojím zdravotným stavom, ktorý mu nedovoľuje vycestovať z Bosny a Hercegoviny.

Marián Kučerka čelí obžalobe za prijatie úplatku vo výške 25-tisíc eur od podnikateľa Norberta Bödöra  prostredníctvom bývalého šéfa finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda Slobodníka. Pomôcť mal za to Štefanovi Žigovi, príbuznému exministra Petra Žigu. V druhom skutku sa mu kladie za vinu, že mal prijať úplatok vo výške 200-tisíc eur od bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke policajti privádzajú obvineného Rudolfa K. na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku 19. novembra 2022. FOTO TASR - Michal Svítok
Neprehliadnite

Bývalý člen NAKA Branislav Bakoš putuje do väzenia na päť rokov