Bulharsko sprísnilo vo štvrtok epidemiologické opatrenia po náraste počtu prípadov nákazy koronavírusom. Kluby a bary sa opäť zatvorili, športové zápasy sa budú hrať pred prázdnymi tribúnami, píše agentúra AFP s odvolaním sa na predstaviteľov ministerstva zdravotníctva.

Bulharsko zaznamenalo vo štvrtok dosiaľ najvyšší počet 240 nových prípadov infekcie. Celkový počet nakazených sa zvýšil na 6 342. Chorobe Covid-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, podľahlo 259 pacientov. Táto balkánska krajina bola až donedávna pandémiou iba mierne zasiahnutá. Opatrenia zavedené s cieľom obmedziť jej šírenie uvoľnila skôr ako väčšina iných európskych krajín.

Na snímke minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) pred rokovaním 26. schôdze vlády SR 24. júna 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Situácia so šírením koronavírusu je pod kontrolou, upokojuje ministerstvo zdravotníctva

Minister zdravotníctva Kiril Ananiev na štvrtkovej tlačovej konferencii oznámil znovuzavedenie niektorých opatrení. „Máme tu trend rastúceho počtu prípadov, ktorý bude pravdepodobne pokračovať aj v nasledujúcich dňoch," povedal K. Ananiev.

„Ukázalo, že disciplína nie je našou najsilnejšou kvalitou, čo znamená, že musíme opäť zaviesť niektoré opatrenia," vysvetlil.  Podľa nových nariadení sa všetky vonkajšie aj vnútorné športové zápasy budú hrať bez divákov. Nočné kluby, diskotéky a bary zostanú zatvorené. Otvorené boli od 15. júna. Naďalej sa môžu uskutočniť vonkajšie podujatia, ale iba s polovičným počtom zúčastnených. Nariadenie takisto obmedzuje počet účastníkov na svadbách, krstoch či pohreboch na 30.