Sociálne a daňové balíčky za 1,2 miliardy neprejdú podľa B. Bugára v žiadnom prípade. „My ako strana Most-Híd máme 150 miliónov," uviedol na margo sumy, ktorú môže jeho strana prerozdeliť v predkladaných opatreniach.

Každá koaličná strana má podľa neho k dispozícii rovnakú sumu, vzhľadom na vyjadrenie ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD), ktorý opatrenia odhadol na 500 miliónov eur.

„My sa nebojíme sekery, ktorú vláda nechá,“ reagoval R. Sulík. Myslí si, že bude mať po týchto opatreniach o to väčšie porozumenie zo strany voličov, keď bude „zoštíhľovať štátny aparát, v prípade, že sa SaS dostane do vlády po voľbách v roku 2020. „Čím bude štát štíhlejší, tým bude aj menej korupcie."

Z predkladaných opatrení vlády R. Sulík považuje za rozumný návrh na zníženie daní príjmu právnických osôb. Znižovanie daní fyzických osôb by formuloval inak. „Naším cieľom je vyrovnaný štátny rozpočet. Toľko, koľko štát vyberie, nech aj minie".

S týmto výrokom súhlasil aj B. Bugár. „Keď chcú strany pred voľbami rozdávať voličom darčeky, mali si predtým našetriť," dodal R. Sulík.