„Bola pri každom rokovaní okolo vzniku tejto vlády, programového vyhlásenia vlády. A povedala, keď odstúpila ako ministerka, že čo je v programovom vyhlásení vlády, za to bude hlasovať,“ uviedol B. Bugár.

Poukázal však na to, že tento aj minulý týždeň sa stalo, že za niektoré veci nehlasovala. „To znamená, že sa dalo očakávať, že je otázka času, kedy odíde,“ poznamenal šéf strany Most-Híd.

Podľa predsedníčky opozičného hnutia OĽaNO Veroniky Remišovej je zbytočné v súčasnosti špekulovať, či by sa mohla exministerka spravodlivosti stať v budúcnosti členom ich klubu, prípadne súčasťou opozičnej vlády.

„Pani Žitňanská sa vyjadrila jasne, že chce pomaly vycúvať z politického života,“ poznamenala V. Remišová. Pripustila, že ak by sa tieto vyjadrenia zmenili, sú pripravení si s ňou sadnúť a porozprávať sa. Momentálne to však V. Remišová považuje za špekulácie.

Na adresu exministerky spravodlivosti zároveň poznamenala, že si ju za niektoré zákony a kroky váži, pričom bola jedným z najrešpekto­vanejších členov vládnej koalície. Na druhej strane jej ale vyčíta, že dva roky podporovala vládnu koalíciu a hlasovala za programové vyhlásenie vlády.

B. Bugár zároveň pripustil, že by opäť vstúpil do vlády, ktorú by viedol šéf Smeru-SD Robert Fico.

„Ak voliči rozhodnú o tom, že Smer bude mať na čele s pánom Ficom preferencie, že bez nich nie je možné zložiť stabilnú vládu, tak áno,“ odpovedal B. Bugár. Ešte na jar pritom Most-Híd trval na vláde bez Roberta Fica na čele.