Spoločnosť Berkshire Hathaway amerického miliardára Warrena Buffetta vykázala za prvý štvrťrok čistý zisk 11,7 miliardy dolárov. Minulý rok v rovnakom období konglomerát vykázal kvôli prepadu akciových trhov stratu 49,8 miliardy dolárov. Spoločnosť uviedla, že najhoršie dopady pandémie Covidu-19 sú za ňou.

WA 28 archív Omaha - Na archívnej snímke z 1. mája 2013 je americký investor Warren Buffett tlieska počas seminára v americkom meste Omaha. Konglomerát firiem Berkshire Hathaway amerického investora Warrena Buffetta dosiahol v prvom štvrťroku 2014 zisk 4,71 miliardy USD (3,40 miliardy eur). V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška klesol o 4 %. Agentúra AP uviedla, že Berkshire Hathaway o tom informoval v piatok večer 2. mája 2014 miestneho času, deň pred výročným stretnutím akcionárov jednej z
Neprehliadnite

Majetok investora Warrena Buffetta dosiahol 100 miliárd dolárov

Berkshire ďalej pokračuje vo výkupe svojich akcií, za uplynulý kvartál do neho vložil ďalších 6,6 miliardy dolárov. Za celý minulý rok kúpila spoločsnoť späť svoje akcie za rekordných 24,7 miliardy dolárov. Akcie triedy A uzavreli v piatok na cene 412 500 dolárov, vo štvrtok vystúpili na rekord. Od začiatku roka si pripísali 19 percent, a prekonali tak výkon akciového indexu Standard & Poors 500, ktorý vzrástol o 11 percent. Trhová hodnota konglomerátu dosiahla bezmála 631 miliárd dolárov.

Buffettov majetok podľa rebríčka agentúry  Bloomberg  robí 104 miliárd dolárov, preslávený investor v ňom zaberá ôsmu priečku. Majetok Buffetta by bol väčší, keby v roku 2006 nezačal postupovať svoje akcie v Berkshire charitatívnym organizáciám, napríklad Nadácii Billa a Melindy Gatesovcov. Pôvodne mu patrila tretina Berkshire.