Od budúceho týždňa by sa mali opäť začať očkovať učitelia, ktorí vakcináciu nemohli absolvovať začiatkom roka zo zdravotných alebo iných dôvodov. Na piatkovej tlačovej konferencii to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) s tým, že očkovať sa zatiaľ bude len v jednom centre v Bratislave.

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS) počas tlačovej konferencie v Bratislave v pondelok 22. marca 2021, na ktorej oznámil, že maturitné skúšky sa v klasickej podobe neuskutočnia ani tento rok. Hodnotenie na maturitnom vysvedčení vznikne spriemerovaním koncoročných známok zo všetkých ročníkov a polročných známok z posledných dvoch ročníkov z predmetu alebo skupiny predmetov, podobne ako to bolo vlani. Dôvodom zrušenia
Neprehliadnite

Rezort školstva vyčlenil na rozvojové projekty takmer štyri milióny eur

„Diskutujeme s ministrom zdravotníctva, aby sme to rozšírili aj do iných miest," povedal šéf rezortu školstva. Podľa neho by sa denne malo zaočkovať niekoľko stoviek učiteľov. Očkovať by sa malo vakcínou Pfizer.

Šéf rezortu školstva verí, že všetci učitelia, čo sa budú chcieť dať zaočkovať, túto možnosť využijú. „Je to ich osobné rozhodnutie. Nemôžeme ich donútiť," povedala hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast Elena Prokopová. Učiteľov zároveň prirovnala k zdravotníkom, pretože sa podľa nej môžu nachádzať v rizikovom prostredí.