Do parlamentu sa snažil dostať muž so sekerou, informoval na sociálnej sieti poradca premiéra a exposlanec OĽaNO Ján Marosz. Podľa Marosza mal muž pri sebe okrem sekery aj veľký nôž. Vďaka rýchlemu zásahu ochranky ho rýchlo spútali.

 

„Dostal sa až pred dvere a tam vytiahol z tašky sekeru. Kričal, že mu politici zničili život, že už nič nemá a že ho súdy odsúdili,” opísal pre Aktuality.sk. Exposlanec dodal, že nevylučuje, že útočník mohol byť aj pod vplyvom nejakých látok

„Mali sme tu jeden útok, videl som to na zázname. Ten človek je spacifikovaný, už ho zobrali policajti. Chcel vtrhnúť do budovy, mal sekeru a bodák," priblížil Kollár. Dodal, že ochrankári stáli vonku a videli podozrivého človeka, ktorý pred vstupom do budovy vybral z tašky sekeru. „Okamžite zareagovali," povedal šéf parlamentu a poďakoval sa zamestnancom za ich prácu.

Na snímke poslanec NR SR Alojz Baránik (SaS) stojí za rečníckym pultom počas zasadnutia 18. schôdze parlamentu v utorok  8. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Poslanci Národnej rady schválili novú Obrannú stratégiu SR

Riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Michaela Jurcová pre TASR doplnila, že k incidentu došlo okolo 16.00 h. „Útočník bol spacifikovaný príslušníkmi ochranky národnej rady, následne si osobu prevzali príslušníci Policajného zboru. Pri incidente zároveň neboli zranené žiadne osoby," dodala.