Aktualizované 15:30 Uchádzači o aktivity Yahoo majú svoje ponuky predložiť do 18. apríla, záujem už prejavili asi štyri desiatky firiem. Vážnych uchádzačov bude ale podľa denníka zrejme nakoniec menej.

„Rokujeme s radom potenciálnych záujemcov," uviedla hovorkyňa serveru DailyMail.com. Odmietla však spresniť, ktoré investičné firmy sa na týchto rokovaniach zúčastňujú. Podľa zdrojov denníka by spoločná ponuka mohla zahŕňať variantu, že investičný partner prevezme základné internetové aktivity Yahoo a Daily Mail získa jej spravodajské a mediálne aktivity.

Prevzatie aktivít spoločnosti Yahoo by umožnilo zvýšiť dosah serveru DailyMail.com aj jeho príjmy z digitálnej reklamy. Analytik Ian Whittaker podľa agentúry Reuters povedal, že by Daily Mail vďaka akvizícii mohol predávať viac reklamy v Spojených štátoch, čím by znížil závislosť na klesajúcich inzertných príjmoch svojich novinových aktivít v Británii.

Na predaj základných internetových aktivít firmy aj jej ázijskej súčasti spoločnosť Yahoo dva roky tlačí investičný fond Starboard Value, ktorý patrí medzi jej akcionárov. Základné internetové aktivity Yahoo zahŕňajú napríklad webový vyhľadávač alebo elektronickú poštu.

Agentúra Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje v piatok napísala, že ponuku na základné aktivity Yahoo zvažuje aj spoločnosť Google zo skupiny Alphabet.