Britská ekonomika zaznamenala v 3. štvrťroku o niečo výraznejší pokles, než uvádzal prvý odhad. Uviedol to vo štvrtok britský štatistický úrad ONS, podľa ktorého vývoj hospodárstva do veľkej miery ovplyvnili firemné investície. 

Hrubý domáci produkt Británie klesol v 3. štvrťroku v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom o 0,3 percenta, uviedol ONS. To je mierne horší údaj, než v prvom odhade, ktorý ONS zverejnil 11. novembra. Ten uvádzal pokles hospodárstva o 0,2 percenta.

Pod najnovšie údaje sa podpísali najmä firemné investície. Tie zaznamenali medzikvartálny pokles o 2,5 percenta, zatiaľ čo prvý odhad poukazoval na pokles o 0,5 percenta.

Na druhej strane, vládne výdavky vzrástli o 0,5 percenta a ekonomiku podporil aj zahraničný obchod. Export sa zvýšil o 8,9 percenta, naopak, dovoz klesol o 3,6 percenta.

Ďalšie dôležité správy

WA 23 archív Berlín - Na archívnej snímke z 2. mája 2019 vlajka Spojeného kráľovstva veje pred britským veľvyslanectvom v Berlíne. Nemecký Spolkový úrad kriminálnej polície zatkol v Postupime britského občana, ktorý je podozrivý zo špionáže pre Rusko. V stredu 11. augusta 2021 o tom informovala agentúra AFP. Podozrivý David S. bol zamestnancom britského veľvyslanectva v Berlíne. FOTO TASR/DPA
 
ARCHIV - 02.05.2019, Berlin: Die britische Flagge, der Union Jack, hängt an der britische Botschaft. D
Neprehliadnite

Brexit poškodil britskú ekonomiku, tvrdí londýnsky think-tank CER