Briti sa ponáhľajú s rezerváciou dovolenky v Španielsku toto leto po správe, že vláda v Madride chystá „zelený koridor" pre turistov zaočkovaných proti ochoreniu Covid-19. Strmý nárast rezervácií vyvolali komentáre španielskeho ministra pre cestovný ruch Fernanda Valdésa, ktorý začiatkom tohto týždňa potvrdil, že Španielsko a Spojené kráľovstvo rokujú o možnom zrušení cestovných obmedzení pre tých, ktorí budú očkovaní proti novému koronavírusu, ak dovtedy nepadne žiadne kolektívne rozhodnutie Európskej únie (EÚ) o pasoch pre zaočkovaných.

Zároveň vláda Spojeného kráľovstva minulý týždeň zverejnila plán postupného uvoľňovania blokád vrátane možnosti cestovania do zahraničia od 17. mája. A hneď po zverejnení tohto plánu zaznamenali španielske dovolenkové spoločnosti zvýšený dopyt zo strany britských zákazníkov, ktorí chcú letieť na juh.

Seychely.
Neprehliadnite

Seychely sa o 20 dní opäť otvoria turistom, na vstup bude stačiť negatívny test

Hotel Nobu na pláži Talamanca na Ibize napríklad eviduje len za jeden týždeň nárast rezervácií až o 250 percent, zatiaľ čo plážový rezort Puente Romano v Marbelle už dosiahol 50-percentnú obsadenosť v mesiaci august. Aj záujem o prenájom dovolenkových víl je obrovský. Spoločnosť Thinking Traveler informovala o náraste žiadostí o 100 percent oproti rovnakému obdobiu minulého roka a o viac ako trojnásobok oproti minulému týždňu.

Aj letecké spoločnosti zaznamenali minulý týždeň prudké zvýšenie rezervácií vďaka obnovenej dôvere cestujúcich. Predaj leteniek aerolínií EasyJet na jún, júl a august sa v uplynulých dňoch zvýšili až štvornásobne, zatiaľ čo cestovná kancelárie TUI hlási nárast rezervácií v Španielsku, Grécku a Turecku o 600 percent.