Druhú dávku vakcíny dostalo do soboty celkovo 20.103.658 obyvateľov Británie, čo predstavuje 38,2 percenta dospelých ľudí, vyplýva z nových údajov britskej vlády.

Minimálne jednou dávkou vakcíny proti covidu bolo zaočkovaných približne 36,6 milióna Britov, čo predstavuje 69,4 percenta dospelej populácie tejto krajiny.

Vakcinačná kampaň napreduje dostatočne rýchlym tempom, aby britská vláda mohla naplniť svoj cieľ, ktorým je ponúknutie možnosti očkovania všetkým dospelým obyvateľom do konca júla, uvádza Sky News.

"Apelujem na každého, aby sa dal zaočkovať hneď, ako na neho príde rad," vyhlásil v nedeľu britský minister zdravotníctva Matt Hancock, ktorý zdôraznil, že dostupné vakcíny poskytujú účinnú ochranu voči potenciálne fatálnym následkom ochorenia COVID-19.

Zdôraznil, že nateraz majú odborníci "vysokú úroveň istoty", že súčasné vakcíny sú účinné aj voči indickému variantu koronavírusu, ktorý sa začína šíriť v Británii, pričom v niektorých častiach krajiny už dokonca prevláda.

Hancock však varoval, že indický variant sa šíri ešte rýchlejšie než britská mutácia, ktorá v Spojenom kráľovstve počas uplynulej zimy vyvolala rozsiahlu druhú vlnu pandémie. V Británii už evidujú viac než 1300 prípadov nákazy indickým variantom, ktorý má podľa Hancocka potenciál šíriť sa medzi nezaočkovaným obyvateľstvom ako "lesný požiar".