Britská vláda v nedeľu oznámila, že rodinám s deťmi, ktoré navštevujú školy, bude bezplatne poskytovať testy na koronavírus SARS-CoV-2, ktoré sa dajú vykonať v domácom prostredí. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP. Toto testovanie je súčasťou plánu na opätovné otváranie škôl, ktoré sa má začať od 8. marca.

Bezplatné testy dostane dvakrát týždenne každá domácnosť bez ohľadu na to, či sa u niektorého z jej členov vyskytli príznaky ochorenia Covid-19, uviedli v nedeľu predstavitelia britskej vlády. Testy budú takisto dostávať aj dospelé osoby, ktoré sú zamestnané v školách vrátane vodičov autobusov.

Na snímke maďarský predseda vlády Viktor Orbán hovorí počas tlačovej konferencie po plenárnom zasadnutí predsedov vlád Vyšehradskej skupiny (V4) s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom a prostredníctvom online s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou v Krakove 17. februára 2021. Účastníci si slávnostne pripomenuli 30. výročie založenia Vyšehradskej skupiny. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Premiéra Orbána zaočkovali čínskou vakcínou spoločnosti Sinopharm

Britský minister školstva Gavin Williamson povedal, že testovanie rodín zvýši úroveň istoty rodičov a pracovníkov v oblasti vzdelávania o tom, že školy sú v čo najväčšej možnej miere bezpečné. Školy v Británii sú z dôvodu pandémie zatvorené pre všetkých žiakov okrem detí so špeciálnymi potrebami a zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Británia od začiatku očkovacej kampane v decembri minulého roka zaočkovala už takmer 20 miliónov svojich obyvateľov. Spojené kráľovstvo v súvislosti s ochorením Covid-19 zaznamenalo takmer 123-tisíc úmrtí, čo je najvyšší počet zo všetkých európskych krajín, píše AP.