Britský premiér Boris Johnson v piatok na tlačovej konferencii uviedol, že život v Británii sa vráti do normálu najskôr až v novembri. 

Športové udalosti budú môcť Briti navštevovať až od októbra. Koncom mesiaca však vláda začne sériu skúšobných podujatí, aby sa na návrat fanúšikov pripravila, spresnil Johnson.

Od soboty budú mať miestne úrady väčšie právomoci, aby v snahe zastaviť šírenie koronavírusu mohli podľa uváženia zaviesť karanténne opatrenia či obmedziť pohyb obyvateľov.

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) počas tlačovej konferencie, na ktorej zhodnotil 100 dní vo funkcii šéfa rezortu diplomacie v Bratislave 16. júla 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Korčok požiadal britskú stranu, aby zohľadnila epidemilogickú situáciu na Slovensku

Podľa Johnsona budú môcť mestské rady uzavrieť konkrétne priestory a podujatia zrušiť.

Premiér tiež dodal, že britská vláda bude od novembra hľadať výraznejší spôsob, akým sa život v krajine opäť vráti do normálu.

Britskí vedci tento týždeň varovali pred druhou vlnou koronavírusu, ktorá by si v období od septembra 2020 do júna 2021 mohla podľa najhoršieho scenára v Británii vyžiadať až 120.000 úmrtí.

Krajina počas prvej vlny pandémie zaznamenala vyše 45.000 úmrtí na ochorenie COVID-19, čo je najviac v Európe.