Americká veľvyslankyňa na Ukrajine Bridget Brinková navštívila v stredu Štátnu službu pre špeciálnu komunikáciu a ochranu informácií Ukrajiny (SSSCIP), kde prisľúbila Kyjevu podporu pri obrane pred ruskými hackerskými útokmi. TASR správu prevzala z webovej stránky americkej televízie CNN.

Brinková na stretnutí s predstaviteľmi SSSCIP hovorila o programe americkej Agentúry pre medzinárodný rozvoj (USAID) zameranom na posilnenie kybernetickej obrany Ukrajiny.

USAID spustila ešte v roku 2020 štvorročný program v hodnote 38 miliónov amerických dolárov na vybudovanie ukrajinskej pracovnej skupiny v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Cieľom je zvýšenie odolnosti Ukrajiny voči hackerským útokom. Tento program sa stal obzvlášť dôležitým po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, píše CNN.

Brinková od júla 2019 do mája 2022 pôsobila ako veľvyslankyňa USA na Slovensku. Do Kyjeva pricestovala na konci mája, kde neskôr predložila ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému svoje poverovacie listiny.

Ďalšie dôležité správy

Nominantka na post veľvyslanca USA na Ukrajine Bridget Brinková hovorí pred vypočutím pred Senátnym výborom pre zahraničné vzťahy 10. mája 2022 vo Washingtone. Spojené štáty sa snažia spoločne so svojimi medzinárodnými partnermi nájsť alternatívne riešenia pre vývoz obilia a kukurice z Ukrajiny. V utorok to uviedla doterajšia americká ambasádorka na Slovensku a nominantka na post veľvyslanca USA na Ukrajine Bridget Brinková.
Neprehliadnite

Americký Senát potvrdil Bridget Brinkovú ako novú veľvyslankyňu USA na Ukrajine