Ceny ropy v piatok ráno vzrástli, keďže optimizmus okolo zvýšenia dlhového stropu USA do značnej miery vykompenzoval obavy z nafúknutej ponuky a zhoršujúcich sa ekonomických podmienok.

Ceny ropy podporili aj signály z administratívy USA, že začne dopĺňať strategické rezervy ropy, ako aj náznaky zvýšeného dopytu po palive pred letnou sezónou.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v júni sa v piatok o 7.27 h SELČ predával po 72,40 dolára (66,96 eura). To bolo o 54 centov alebo 0,75 percenta viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena júlového kontraktu na severomorskú ropnú zmes vzrástla o 65 centov alebo 0,86 percenta na 76,51 dolára za barel.

Ďalšie dôležité správy

WA 70 archív - Na archívnej snímke z 30. septembra 2015 ťažobné zariadenie na ropnom poli v Bahrajne. Členovia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a kľúčoví producenti ropy, ktorí nie sú členmi kartelu, sa stretnú 17. apríla 2016 v katarskom Doha, aby rokovali o opatreniach na stabilizáciu cien komodity. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP. Podľa zdroja z OPEC poprední svetoví producenti ropy, z členských aj nečlenských štátov kartelu, stále podporujú rokovania o zmrazení ťažby, aj
Neprehliadnite

Ceny ropy na trhoch klesajú, hýbe nimi silnejší kurz dolára