Brazílsky prezident Jair Bolsonaro v stredu vymenoval generála Eduarda Pazzuella za dočasného ministra zdravotníctva. Brazília bola bez šéfa tohto rezortu od 15. mája, informovala spravodajská televízia CNN.

J. Bolsonaro naznačil, že zatiaľ nemá v pláne vymenovať trvalú náhradu za predošlého ministra zdravotníctva Nelsona Teicha. Teich je v krátkom čase už druhým ministrom zdravotníctva, ktorý vo svojej funkcii skončil predčasne. Rovnako ako jeho predchodca Luiz Henrique Mandetta odstúpil z funkcie pre nesúhlas s názormi Bolsonara na zvládanie koronavírusovej pandémie.

EBE 9 Soul - Na nedatovanej fotografii, ktorú v nedeľu 24. mája 2020 poskytla severokórejská vláda, je severokórejský vodca Kim Čong-un počas prejavu na zasadnutí Ústrednej vojenskej komisie vládnucej komunistickej Kórejskej strany práce, aby prediskutovala posilnenie jadrového arzenálu krajiny a uvedenie jej strategických ozbrojených síl do stavu vysokej pohotovosti. Ide o prvé známe verejné vystúpenie lídra Severnej Kórey za približne tri týždne. Kim začiatkom mája poprel množiace sa dohady o
Neprehliadnite

V Severnej Kórei po niekoľkých mesiacoch opäť otvorili školy

N. Teich vo funkcii nevydržal ani mesiac a E. Pazuello prakticky vedie ministerstvo od jeho rezignácie.

J. Bolsonaro, bývalý výsadkár, za uplynulý mesiac nominoval na kľúčové pozície na ministerstve zdravotníctva už niekoľko ľudí z prostredia armády.

Brazília zaznamenala v utorok najmenej 1 262 nových úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19, čo je najvyšší denný nárast úmrtí od začiatku pandémie. Podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa tam zaznamenali už 555 383 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 a najmenej 31 199 úmrtí.