Brazília za posledných 24 hodín zaznamenala ďalších 1001 úmrtí na chorobu COVID-19 spôsobovanú novým koronavírusom SARS-CoV-2, čím celkový počet obetí v krajine prekročil hranicu 21-tisíc.

Podľa sobotňajšej správy agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na brazílske ministerstvo zdravotníctva, evidujú v krajine 330 890 infikovaných, čo je viac ako v Rusku, ktoré - podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa - malo dosiaľ druhý najvyšší počet prípadov na svete, a to po Spojených štátoch.
Brazília je najťažšie zasiahnutou krajinou v Latinskej Amerike, poznamenala AFP.

WA 1 Quito - Forenzný technik prikrýva telo mŕtvej ženy, ktorá skolabovala na ulici v hlavnom ekvádorskom meste Quito vo štvrtok 14. mája 2020. FOTO TASR/AP  

A worker from the city's forensic department, wearing full protection gear against the new coronavirus, covers the body of a woman who collapsed and died on a street in Quito, Ecuador, Thursday, May 14, 2020. Forensic workers at the scene conducted a COVID-19 rapid test and determined that the woman did not die from the virus. (AP Photo/D
Neprehliadnite

Čína po prvý raz nenahlásila žiadny nový prípad nakazenia novým koronavírusom

Riaditeľ núdzových operácií Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Mike Ryan v piatok na brífingu v Ženeve uviedol, že novým epicentrom pandémie sa stala Južná Amerika.

Väčšinu prípadov nákazy v Brazílii zaznamenali podľa Ryana v štáte Sao Paulo a postihnuté sú i štáty Rio de Janeiro, Ceará, Pernambuco a Amazonas. WHO podľa jeho slov brazílskej vláde poskytuje pomoc.