V dotazníkoch detailne hodnotili štyri desiatky rozličných služieb a spomenuli 550 rozličných letísk. Changi je sedemnástym najväčším letiskom na svete. Vlani ním prešlo 62,2 milióna cestujúcich, o 3,6 milióna viac než rok predtým.

Na druhom mieste je Incheon v juhokórejskom hlavnom meste Soul, ktoré bolo vlani tretie najlepšie. Vystriedal vlani druhé tokijské letisko Haneda.

Na štvrtom mieste je Hongkong a piatym východoázijským zástupcom v prvej desiatke je letisko Chubu Centralair v japonskej Nagoji.

V Európe vedie Mníchov

Európa má v najlepšej desiatke štyroch zástupcov. Najvyššie je tradične Mníchov, tento rok šiesty (vlani štvrtý). Od 8. po 10. miesto sú Londýn-Heathrow, Zürich a Frankfurt.

Blízkovýchodným reprezentantom na piatom mieste je Hamad International v katarskej Dauhá. Otvorili ho iba v roku 2014, vlani však už vybavilo vyše 37 miliónov cestujúcich, o pätinu viac než rok predtým.

Zo severoamerických letísk najlepšie dopadol Vancouver (14. miesto), v USA Cincinnati (34). Kennedyho letisko v New Yorku je na 69. mieste.

Viedeň si polepšila – z 24. miesta na sedemnáste a Praha je na 92. mieste (predvlani bola 96. mieste). Podľa účastníkov prieskumu sa medziročne najviac zlepšili služby na letisku Fiumicino v Ríme, austrálskom Perthe a kanadskom Calgary.

Hodnotili aj Bratislavu

V prieskume hodnotili aj Bratislavu. Medzi letiskami vo východnej Európe je ôsma. Východoeurópskou jednotku je Budapešť, nasleduje Tallin, hlavné kyjevské letisko Borispiľ, Bukurešť, Riga, Belehrad a Tbilisi. Viedeň hodnotili v kategórii stredoeurópskych letísk – skončila štvrtá a Praha v strednej Európe ôsma.

Najčistejším letiskom je podľa cestujúcich tokijská Haneda, najlepší terminál je Terminal 2 na londýnskom Heathrowe, najpríjemnejší personál má soulský Incheon (v Európe Amsterdam), najlepšie (aj najpríjemnejšie a najrýchlejšie) bezpečnostné prehliadky sú na tokijskej Narite a imigračné služby na Taoyuane na Tchaj-wane.

Najpohodlnejším letiskom pre tranzitných cestujúcich je Hongkong a najlepšie sa nakupuje na Heathrowe, v Singapure a Hongkongu.