V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia vyrobili sedemmiliónty automobil. Ako informuje spoločnosť, stalo sa tak v období, kedy fabrika oslavuje 32 rokov pôsobenia na Slovensku.

Jubilejným vozidlom sa stal model Volkswagen Touareg, ktorý sa vyrába v Bratislave pre celý svet už viac ako dve desaťročia. Jeho produkcia prebieha na jednej linke spolu s ďalšími dvomi SUV modelmi Audi Q7 a Audi Q8.

„Úspešný príbeh našej spoločnosti píšu naši zamestnanci a zamestnankyne. Vďaka ich angažovanej a hodnotnej práci sme vyslali do sveta už sedem miliónov vozidiel v tej najvyššej kvalite. Podarilo sa nám to aj napriek mimoriadne náročnej situácii a krízam, ktorým sme museli v uplynulých rokoch čeliť a ešte stále čelíme,“ uviedol predseda predstavenstva Oliver Grünberg.

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je prvou a najväčšou automobilkou v krajine. Priamo zamestnáva takmer 11 000 ľudí a ďalším tisíckam ľudí dávajú prácu jeho partnerské firmy a dodávatelia.

Aktuálne vyrába osem modelov štyroch koncernových značiek, od malých mestských áut po veľké SUV, ďalšie dva prídu do výroby čoskoro. Medzi siedmimi miliónmi vyrobenými vozidlami je celkovo 18 modelov piatich koncernových značiek Volkswagen, Škoda, Porsche, Audi a SEAT.

Ďalšie dôležité správy

BYD,Shanghai.china-nov.27th,2021:,Byd,Ev,Car,Store,And,Customers.,Byd,Is
Neprehliadnite

Elektromobilite v globále vládnu čínski výrobcovia. Jednotkou je Tesla, drží sa aj Volkswagen