Bratislavské letisko prišlo v prvom polroku zhruba o 700 000 cestujúcich. Médiá o tom vo štvrtok informovala hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika Veronika Ševčíková. Ako vyčíslila, bratislavské letisko vybavilo počas prvých šiestich mesiacov tohto roka necelých 293 000 cestujúcich. V rovnakom období vlani pritom vybavilo na prílete a odlete takmer milión osôb.

Ako zhrnula hovorkyňa, civilné prílety na slovenské letiská boli zakázané pre pandémiu nového koronavírusu od 13. marca, povolené boli od 15. júna, keď spustila svoje pravidelné lety z Bratislavy letecká spoločnosť Wizz Air s pravidelnou linkou do Sofie.

Nemeckí turisti na letisku v Palme de Mallorca
Neprehliadnite

Pri dovolenke sa treba vyhnúť úveru a dať si pozor na donesené suveníry

Počet samotných letov klesol v prvom polroku o 52 percent oproti vlaňajšku, uskutočnilo sa 6284 príletov a odletov. „Nákladné lety, ktoré prepravovali najmä z Číny na Slovensko zdravotnícke pomôcky, sa pričinili v prvom polroku o rast počtu vybaveného nákladu na letisku v Bratislave o 32 percent," doplnil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Jozef Pojedinec. Vybavených bolo 13 480 ton leteckého nákladu. „V samotnom šiestom mesiaci bolo vybavených len 2176 cestujúcich, zatiaľ čo v júni 2019 to bolo 236 051 cestujúcich. V júni sa uskutočnilo 846 letov," uzavrela hovorkyňa.