„Sme tu štyri hodiny. Máme informáciu, že má pre nás prísť rušeň a odtiahnuť nás späť na Hlavnú stanicu, ale nevieme, kedy to bude. Spočiatku, keď sme zastavili, tak sme nevedeli, čo sa deje, potom sme sa dozvedeli od sprievodkyne, že padlo vedenie,“ povedala jedna z cestujúcich, ktorí uviazli vo vlaku.

Vo vlaku podľa jej slov čakali bez vody a po tme, keďže vypli elektrinu. Niektorí ľudia mali na vlastné riziko odísť po koľajniciach.

Meškanie malo aj po obnovení spojenia stále viacero vlakov, niektoré boli odrieknuté. Vlaková doprava medzi viacerými stanicami v Bratislave bola pre poruchu trakčného vedenia niekoľko hodín prerušená. Vlaky mali výrazné meškania.

Doprava bola prerušená od štvrtka 20:15 medzi hlavnou stanicou, Račou a Vajnormi. Táto výluka sa dotkla 18 vlakov, informovala TASR hovorkyňa Železníc SR (ŽSR) Martina Pavliková.

„Večer o 20:10 medzinárodný vlak EC270 strhol na druhej traťovej koľaji v úseku odbočka Močiar - Bratislava hlavná stanica trakčné vedenie, pričom došlo k roztrhnutiu dvoch smerových lán na prvej a druhej traťovej koľaji,“ uviedla M. Pavliková.

ŽSR podľa jej slov okamžite nasadili svojich zamestnancov a techniku na odstránenie poruchy. „Železničná doprava bola v úseku odbočka Močiar - Bratislava hlavná stanica prerušená do 4:50 a v odbočke Vinohrady do 6:10,“ doplnila hovorkyňa.

Dopravca tiež priznal, že pasažieri majú nárok na odškodnenie, ktoré cestujúci dostanú podľa toho, akým vlakom cestovali, píše denník Sme.