Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, sa rozšíril o ďalšie dve ružinovské lokality, a to Starý Ružinov - západ a zónu 500 bytov. Po novom v týchto lokalitách nezaparkuje počas pracovných dní od 14.00 do 6.00 h nikto, kto nie je zaregistrovaný v systéme PAAS. Držitelia rezidentských kariet môžu parkovať neobmedzene, nerezidenti si za parkovanie v danom čase zaplatia 1,50 eura za hodinu.

Regulované parkovanie

,,V lokalite Starý Ružinov – západ a 500 bytov spúšťame systém regulovaného parkovania PAAS od 3. mája 2022. Od tohto termínu tu bude možné parkovať len s parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade parkovného v regulovanom čase," konštatuje hlavné mesto na sociálnej sieti.

Obe lokality patria v mestskej časti medzi tie, kde je situácia s parkovaním komplikovanejšia, aj preto miestna samospráva už v minulosti zaviedla pilotný projekt regulácie parkovania v štvrti 500 bytov.

Pribudnú aj ďalšie

V Ružinove už PAAS platí od 23. marca v lokalite Starý Ružinov - východ. Prvými troma lokalitami, kde začal od 10. januára systém platiť, boli Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Koncom mája, a to 25. mája, sa má zapojiť zóna Hlavná stanica - Blumentál v Starom Meste.

Koncom mája, respektíve na prelome mája a júna, by sa mala pridať ďalšia ružinovská lokalita, a to Nivy v časti Svätoplukova – Košická. V júni je v pláne zapojenie časti Košická – Miletičova – Prievozská a na prelome júna a júla Ružová dolina.

Ďalšie dôležité správy

Železničná stanica Bratislava Filiálka vznikla v roku 1840 a posledný osobný vlak ňou prešiel v roku 1985. Bola súčasťou prvej železničnej stanice na Slovensku – Pressburg Blumenthal. Pôvodne slúžila na osobnú aj nákladnú dopravu, avšak rozhodnutie o jej vynechaní z programu elektrifikácie trate z Trnavy do Bratislavy viedlo k jej zániku.V súčasnosti je stanica nevyužívaná a schátraná.
Neprehliadnite

Bratislavské brownfieldy sa postupne menia, plánované NKKC sa nikam nehýbe