„Ide o manipuláciu s prideľovaním spisov na jednom z kľúčových súdov na Slovensku. Vznikla tam kasta firiem, ktorá žije z nepochopiteľných rozsudkov. Malá časť sudcov je kúpená. Vznikol okolo toho priemysel, ktorý umožnil získať úzkej skupine ľudí závratný majetok,“ povedal v rozhovore pre Aktualne.cz.

O tom, že prípad takzvanej justičnej mafie existuje a J. Kuciak na ňom pracoval, vie na základe vlastnej komunikácie so zavraždeným novinárom.

„Minulý piatok sme sa z iniciatívy šéfredaktora (Petra Bárdyho) stretli kvôli veci, ktorá zatiaľ nebola nikdy a nikde medializovaná, detaily sme ale nestihli prebrať,“ tvrdí R. Bránik. V tom čase už mal byť J. Kuciak po smrti.

„Doteraz neviem, či veci, o ktorých som sa Kuciakovi zmienil, ďalej komunikoval v redakcii, alebo postupoval na vlastnú päsť. Vývoj udalostí môže nasvedčovať tomu, že zvolil tú druhú možnosť,“ uviedol.

Šéfredaktor portálu Aktuality.sk jeho slová dôrazne na svojom profile na Facebooku poprel. „Nie je to pravda. Ani písmeno. Nikdy som s ním, ani s Janom Kuciakom, ani s nikým iným o tom nehovoril,“ napísal Peter Bárdy.