Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) mal vážnu autonehodu v Bratislave. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) na sobotňajšej tlačovej konferencii v Námestove. Priblížil, že pri nehode sa zranil predseda Národnej rady spolu s jeho ochrankárom a vodičom.

Držíme týmto trom ľuďom palce, aby mali čo najmenšie dosahy na svoje zdravie," povedal predseda vlády s tým, že podľa jeho informácií nemali byť z ich strany porušené dopravné predpisy. Podľa portálu Topky.sk , k nehode malo dôjsť v bratislavských Podunajských Biskupiciach v okolí križovatky Mramorová a Ulica Svornosti.

Podľa zistení denníka Plus Jeden Deň, do motorového vozidla s predsedom parlamentu narazilo druhé vozidlo z boku. Predseda parlamentu má byť po nehode v šoku. Prvotné informácie hovoria o zlomenej kľúčnej kosti, predseda parlamentu však ešte podstúpi ďalšie vyšetrenia. Do nemocnice bol prevezený pri vedomí.

 

Stav predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) je po sobotnej autonehode stabilizovaný. „Momentálne je na vstupných vyšetreniach na urgentnom príjme v Nemocnici sv. Michala. Je pri vedomí,“ povedal pre TASR hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. Osobný ochranca šéfa parlamentu je podľa jeho slov zranený ľahko a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov taktiež absolvuje lekársku prehliadku. 

Počet účastníkov dopravnej nehody, ktorým v sobotu podvečer pomáhali záchranári v Bratislave, stúpol na štyroch. Uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová s tým, že jedného z účastníkov previezli do nemocnice s viacerými zraneniami, štvrtý účastník transport odmietol.

 

Jedného z účastníkov transportovali do nemocnice s viacerými poraneniami celého tela, tzv. polytraumou. Počas prevozu bol pri vedomí a v stabilizovanom stave. Ďalší dvaja zranení, muž a žena, si poranili hlavu a hrudník a boli taktiež prevezení do nemocnice. Štvrtý účastník nehody transport do nemocničného zariadenia odmietol," priblížila.

Záujem o zdravotný stav šéfa parlamentu po autonehode prejavila aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Jemu, ako aj jeho vodičovi a členovi ochranky prezidentka želá skoré uzdravenie,“ vyhlásil jej hovorca Martin Strižinec.