To sú čísla z tohoročnej prognózy amerického výrobcu lietadiel Boeing na najbližšie dve dekády. Tieto prognózy výrobca každoročne koriguje a aktualizuje podľa vývoja na trhu leteckej dopravy.

Zohľadňuje nielen očakávaný rast počtu cestujúcich, ktorých ročne pribúda sedem percent, ale aj predpokladané počty členov posádok odchádzajúcich do dôchodku. Po prvý raz analýza uvádza aj prognózy pre rýchle rastúci segment obchodného letectva a vrtuľníkových služieb.

Oproti predchádzajúcej prognóze mierne stúpne dopyt po pilotoch, ktorí sú na palube vždy dvaja. Výraznejšie (o 32-tisíc) bude treba viac palubného personálu, letušiek a stewardov, pretože sedačková kapacita lietadiel sa zväčšuje a najmä pre dámsku časť to nebýva celoživotné povolanie.

Pretože zavádzaním nových technológií sa znižujú časové nároky na údržbu lietadiel, bude treba o 26-tisíc menej mechanikov, ale rásť budú nároky na ich vzdelanie a vzdelávanie.

Najväčší dopyt sa očakáva v ázijsko-pacifickom priestore. Pretože potreby sú obrovské, Boeing ponúka leteckým školám a aerolíniám osobitný program pre rýchlejší a efektívnejší výcvik pilotov.