Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ocenil v noci na stredu ,,nadľudskú silu" ukrajinských vojakov v boji krajiny proti inváznej ruskej armáde. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Žiadne prehnané emócie

,,Som vďačný všetkým našim ochrancom, ktorí bojujú a preukazujú skutočne nadľudskú silu pri vyháňaní armády útočníkov," vyhlásil Zelenskyj v pravidelnom každodennom videoposolstve.

Ako dodal, Ukrajinci bojujú proti niečomu, čo ,,kedysi bývalo druhou najsilnejšou armádou na svete".

Ukrajinský prezident zostáva zdržanlivý v akýchkoľvek náznakoch eufórie alebo ,,prehnaných emócií", konštatuje DPA.

Rusov postupne vyháňajú

,,Nie je potrebné vytvárať atmosféru určitého morálneho nátlaku, keď sa isté víťazstvá očakávajú na týždennej i dokonca dennej báze," podotkol Zelenskyj. Odvolal sa pritom na utorkové hlásenie velenia ukrajinskej armády o územných ziskoch v okolí mesta Charkov na severovýchode Ukrajiny.

Okupanti sú ,,postupne" vyháňaní z regiónu, povedal Zelenskyj.

Podľa informácií ukrajinskej armády sa ukrajinským jednotkám podarilo opätovne ovládnuť niekoľko miest. Tieto správy nebolo možné nezávisle overiť, pripomína DPA.

,,Ozbrojené sily Ukrajiny robia všetko pre to, aby oslobodili našu krajinu a náš ľud," vyhlásil Zelenskyj. ,,Všetky naše mestá budú oslobodené - Cherson, Melitopol, Berďansk, Mariupol i všetky ostatné," dodal.

Ďalšie dôležité správy

73. deň ruskej invázie na Ukrajinu
Neprehliadnite

Zelenskyj žiada viac zbraní na prelomenie blokády Mariupola, obrancovia Azovstaľu sa nevzdávajú