J. Blanár poukázal na predsedu opozičnej SaS Richarda Sulíka a lídra opozičného hnutia OĽaNO Igora Matoviča. Zároveň vyzval I. Matoviča, aby zverejnil nahrávku zo stretnutia s M. Kočnerom.

„Sulík dohadoval s Kočnerom generálneho prokurátora. Dokonca dal lustrovať svojich poslancov. Matovič dokonca priamo v mieste Bašternákovho podvodu sedel s Kočnerom šesť hodín," vyhlásil J. Blanár.

Domnieva sa, že si mal I. Matovič tento rozhovor aj nahrávať. Vyzýva ho preto, aby ho verejnosti zverejnil a bolo tak všetkým známe, o čom sa spolu bavili. „Matovič má praktiky 'nahrávača'. Som presvedčený, že má nahrávku aj s Marianom Kočnerom,“ tvrdí podpredseda Smeru-SD. Zopakoval, že za vlády Smeru-SD začal byť M. Kočner stíhaným.

Potenciálna nahrávka

Poslanec NR SR a predseda poslaneckého klubu OĽaNO Eduard Heger odmietol tvrdenia, že by sa mal I. Matovič s M. Kočnerom rozprávať šesť hodín. Tvrdí, že OĽaNO takúto nahrávku nemá a ak ju má Smer-SD, tak nech ju zverejní.

„My sa nemáme čoho báť,“ povedal E. Heger. M. Glváč bol podľa jeho slov politická spojka pre M. Kočnera, na rozdiel od I. Matoviča, ktorý sa s ním. stretol, lebo mal mať informáciu o trestnom čine. „Glváč mal s Kočnerom 20-ročný vzťah, Matovič s ním mal len hodinové stretnutie,“ deklaroval E. Heger.

Ako tvrdí, M. Glváč sa nikdy nemal stať podpredsedom parlamentu, pretože podľa zverejnenej komunikácie mal pre M. Kočnera vybavovať stretnutia na Finančnej správe SR či dohadovať človeka v Slovenskej informačnej službe.

J. Blanár podotkol, že je potrebné, aby všetky veci zo zverejnenej a neoverenej komunikácie boli aj potvrdené, pretože nie všetko sedí. O tom, či bude M. Glváč na kandidátke Smeru-SD do budúcoročných parlamentných volieb, podľa jeho slov rozhoduje predsedníctvo strany.

O predĺžení moratória

Poslanci rozoberali v relácii aj to, že prezidentka SR Zuzana Čaputová nepodpísala návrh na predĺženie moratória na predvolebné prieskumy z aktuálnych 14 na 50 dní pred voľbami. J. Blanár tvrdí, že hlasovanie o vrátenom zákone bude mať teraz inú podobu, keďže Smer-SD už vie, že prvýkrát zaň hlasovala aj ĽSNS.

„Nikdy sme nespolupracovali s ĽSNS,“ tvrdí J. Blanár s tým, že budú musieť rokovať aj s Mostom-Híd, keďže už poznajú jeho stanovisko. Týmto zákonom podľa jeho slov chcú chrániť voličov pred manipuláciou a dezinterpretáciou.

E. Heger upozornil na to, že sa týmto zákonom siahlo ľuďom na základné právo na informácie. „Poďme sa rozprávať, či sú tu dobré či zlé prieskumné agentúry, zákaz však nie je cesta,“ povedal.